Достапни линкови

Варшава: Полска нема намера да се заканува на Русија со анти ракетниот систем


Полскиот премиер Доналд Туск изјави дека неговата земја нема намера да и се заканува на Русија со тоа што во Полска ќе биде инсталиран дел од планираниот американски антиракетен систем. Премиерот Туск в петок треба да ја посети Москва со цел подобрување на односите меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG