Достапни линкови

Рим: Почнува процедурата за предвремени парламентарни избори


Италијанскиот премиер во заминување Романо Проди денеска ке потпише декрет за распуштање на парламентот со што ке се означи почеток на процедурата за распишување предвремени избори.Според италијанскиот устав изборите мора да се одржат во рок од 45 до 70 дена.
XS
SM
MD
LG