Достапни линкови

Скопје: Продолжува протестот на стечајците


Здружението на стечајни работници со над 25 години работен стаж и нерешен социјален статус ги продолжува протестите со блокади на улиците во Скопје од 8 часот и 30 минути до 17 часот. Ова го соопшти претседателот на здружението Стојан Стојанов, по вчерашната средба со премиерот Никола Груевски, додавајќи оти ништо конкретно не било договорено.
XS
SM
MD
LG