Достапни линкови

Скопје: Датумот за добивање преговори за членство во ваши раце, изјави Мајкл Ли


Генералниот директор на Директоратот на Европската комисија за проширување Мајкл Ли кој е во дводневна посета на Македонија вчера изјави дека датумот за добивање на преговори е во рацете на владата, парламентот и граѓаните. Зборувавме и за олеснувањето на визниот режим зашто сметам дека е многу важен чекор. Задоволни сме што формално овие разговори ќе започнат за неколку недели, изјави Ли за медиумите по средбата со премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG