Достапни линкови

Багдад: Американската војска случајно убила 9 ирачки цивили


Американската војска соопшти дека случајно се убиени 9 ирачки цивили за време на нападите врз милитанти на Ал Каеда јужно од Багдад. Инцидентот, во кој се ранети и тројца цивили, се случил во Искандерија 50 километри од Багдад.
XS
SM
MD
LG