Достапни линкови

Анкара: Турската армија бомбардираше цели на курдските бунтовници во Северен Ирак


Турски воени авиони утринава бомбардирале три цели на курдските бунтовници на територијата на Северен Ирак, изјави ирачки службеник, задложен за безбедноста на границата. Како што пишува на Интернет страницата на генералштабот на турската армија пак вчера десет бунтовници од Курдската работничка партија биле убиени вчера во судири со турските сили за безбедност во округот Бингол во Источна Турција.
XS
SM
MD
LG