Достапни линкови

Бакуа: Неколку цивили загинале при напад на американските и авганистански трупи


Неколку цивили, мегу кои и деца, загинале во напад на авганистанските и Нато трупите врз талибанците во југозападен Авганистан, соопштија локалните власти. Според гувернерот на Бакуа Кан Ага загинале две жени, три деца и еден талибанец, додека гувернерот на провинцијата Гулам Балоуч загинале 10 лица од кои повеќето талибанци.
XS
SM
MD
LG