Достапни линкови

Скопје: 136 години од раѓањето на Гоце Делчев


Денеска се навршуваат 136 години од рагањето на македонскиот револуцинер Гоце Делчев. По тој повод во рамки на манифестација Гоцеви денови претпладне премиерот Груевски со владина делегација ке положи цвеке на неговиот гроб во црквата Свети спас.
XS
SM
MD
LG