Достапни линкови

Париз: Шефот на македонската дипломатија од денеска во посета на Франција


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска пресојува во официјална посета на Францијa соопшти министерството за надворешни работи. Посетата која беше планирана во ноември минатата година беше откажана од страна на македонскиот министер поради здравсвтени причини. Во мегувреме кабинетите на Милошоски и на неговиот француски колега Кушнер работеа на изнаогање на нов термин.
XS
SM
MD
LG