Достапни линкови

Багдад: Ирачкиот премиер најави одлучна офанзива против терористите


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики најави нова одлучна воена офанзива против терористите, по двата самоубиствени напади во Багдад во кој загинаа околу 100 лица. Малики истакна дека битката против Ал Каеда би започнала во Мосул. Според него вооружените лица и поддржувачи на поранешниот претседател Садам Хусеин го користат овој регион за изведување на напади.
XS
SM
MD
LG