Достапни линкови

Коломбо: Шест лица загинале, а 95 се повредени во самоубиствен бомбашки напад


Најмалку шест лица загинале, а 95 се повредени во самобуствен бомбашки напад на железничка станица во главниот град на Шри Ланка, Коломбо. Нападот, како што се јавува, го извршила жена. Ова е втор напад во Коломбо извршен денеска. Утринава при експлозија која одекнала во зоолошката градина биле повредени четири лица.
XS
SM
MD
LG