Достапни линкови

Најроби: Повеќе од 34 лица загинаа во најновите етнички судири во Кенија


Според најновиот биланс во етничките судири во Кенија загинале повеќе од 34 лица. Последните насилства доаѓаат ден откако владата и опозицијата донесоа договор што треба да им стави крај на насилствата во земјата, кои започнаа по спорните претседателски избори во декември.
XS
SM
MD
LG