Достапни линкови

Багдад: Ирачкиот премиер ги осуди вчерашните бомбашки напади во Багдад


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики ги осуди вчерашните бомбашки напади во Багдад, при што загинаа речиси 100 лица. Во соопштението ирачкиот премиер истакнува дека терористите користеле две ментално заостанати жени за изведување на нападите што преставува ,,морална деградација,,. Претходно, полицијата соопшти дека нападите ги извеле две жени кои боледувале од Даудов синдром и најверојатно незнаеле дека се искористени за извршување самоубиствени напади.
XS
SM
MD
LG