Достапни линкови

Берлин: Втор ден штрајк на вработените во јавниот превоз во Германија


Јавниот превоз во Германија втор ден по ред не функционира поради штрајкот на вработените во овој сектор. Синдикатот бара зголемување на платата за околу 11 илјади вработени во јавниот транспортен превоз.
XS
SM
MD
LG