Достапни линкови

Ватикан: Косовскиот претседател примен од Папата Бенедикт 16-ти


Претседателот на Косово Фатимир Сејдиу денеска во Ватикан беше примен од Папата Бенедикт 16-ти. Прес службата на Ватикан по средбата соопшти дека што се однесува до евентуалната декларација за независност на Косово, Светата столица ќе го следи развојот на настаните, а во својата проценка ,,ќе ги има насоките од меѓународната заедница“.
XS
SM
MD
LG