Достапни линкови

Париз: Николас Саркози се ожени со Карла Бруни


Францускиот претседател Николас Саркози денеска во Елисејската палата се ожени со поранешната манекенка Карла Бруни. Саркози пред повеќе од три месеци се разведе од својата втора жена Сесилија.
XS
SM
MD
LG