Достапни линкови

Вашингтон: Најдобрите начини за повлекување од Ирак главна тема на дебатата Клинтон - Обама


Најдобрите начини за повлекување на американските сили од Ирак беше една од главните теми во ТВ дебата меѓу сенаторите Хилари Клинтон и Барак Обама кои се кандидати на Демократската Парија за прретседателските избори во Соединетите Држави. Станува збор за клучна Тв дебата пред Супер Вторникот на 2 февруари кога ке се одржат номинации на кои милиони Американци ќе гласаат во повеќе од 20 држави.
XS
SM
MD
LG