Достапни линкови

Кабул: Убиен еден од главните команданти на Ал Каеда


Според извештите, еден од главните команданти на Ал Каеда кој ги води операциите во Авганистан е убиен во воздушен ракетен напад на американските сили во пакистанскиот северен Вазиристан гранично подрачје со Авганистан. Абу Лаит ал Либи бил убиен во нападот во кој загинаа уште 13 негови луѓе се наведува на интернет страница поврзана со Ал Каеда. Пакистанските власти сооптија дека немаат информации за смрта на либиецот Абу Лаит ал Либи.
XS
SM
MD
LG