Достапни линкови

Хаг: Продолжува судењето на Љубе Бошковски


Судењето на поранешниот македонски министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски за случајот „Љуботен“ денеска продолжи во Хашкиот трибунал со сослушување на првиот сведок на одбраната.
Станува збор за Софија Галева, правник, вработена во Министерството за внатрешни работи од април две илјади и втората година во Одделот за соработка со Интерпол, а сега актуелен началник на Сектор за прекршоци во Министерството.
XS
SM
MD
LG