Достапни линкови

Пекинг: Снежното невреме во Кина ќе има последици во земјоделството


Кинеските власти изразија загриженост дека снегот и мразот што ги зафатија сентралните предели на Кина ќе предизвикаат несогледливи последици во земјоделството, односно во производтсвото на храна. Според проценките, вакво снежно невреме ја нема зафатено земјата повеќе од пеесет години.
XS
SM
MD
LG