Достапни линкови

Истанбул: Најмалку 17 загинати во експлозија во индустрискиот дел на Истанбул


Најмалку седумнаесет лица загинале, а четириесетина други биле повредени во денешната експлозија во индустрискиот дел на Истанбул. Во силната детоанацијата бил урнат и поголем дел од објектот во кој била сместена една текстилна компанија. Се верува дека под уранатините се наоѓале уште петнаесетина луѓе. Причината за експлозијата се уште е непозната, а гувернерот на Истанбул Муамер Ѓулер ја отфрли можноста од терористички напад.
XS
SM
MD
LG