Достапни линкови

Пале: Експлозија во кафуле


Изутрината во кафуле на автобуската станица на Пале, во близина на Сараево, одекнала експлозија, при што, според првичните извештаи на полицијата, имало загинати и повредени. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG