Достапни линкови

Белград: Франко Фратини на почетокот на преговорите меѓу ЕУ и Србија за укинување на визите


Потпретседателот на Европската Комисија Франко Фратини денеска во Белград ќе присуствува на почетокот на преговорите меѓу Србија и Европската Унија за укинување на визите. Предвидено е Фратини да оствари средба и со претседателот на Србија Борис Тадиќ.
XS
SM
MD
LG