Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност на ОН не постигна согласност за хуманитарна помош во појасот Газа


Советот за Безбедност на Обединетите Нации не успеа да постигне согласност за резолуцијата во врска со хуманитарната ситуација во Појасот Газа, по блокадата од страна на Израел. Соединетите Држави го отфрлиле предлогот во кој се осудува Израел за настанатата ситуација.
XS
SM
MD
LG