Достапни линкови

Флорида: Џон Мек Кејн победи на гласањето за претседателски кандидат на Флорида


Сенаторот од Аризона Џон МекКејн победи на гласањето во Флорида за кандидат на Републиканската партија за американските претседателски избори во ноември. Тој освоил 36 насто од гласовите, а на второ место се пласирал поранешниот гувернер на Масачусетс Мит Ромни со 31 процент.
XS
SM
MD
LG