Достапни линкови

Њујорк: Потребни се неколку недели Советот за безбедност да гласа за санкции против Иран


Ќе бидат потребни неколку недели за Советот за Безбедност да се подготви да гласа за новиот пакет санкции кон Иран поради одбивањето на Техеран да ја запре програмата за збогатување на ураниумот, изјави кинескиот преставник Лиу Ченмин. Вчера во Њујорк почнаа консулатациите на преставниците на 15 земји членки на Советот врз нацрт резолуцијата предложена од 5 те постојани членки плус Германија.
XS
SM
MD
LG