Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе се спротистават на сите кои им се закануваат, изјави Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш го предупреди Иран дека Соединетите Држави ќе се спротистават на сите кои им се закануваат и дека ќе ги бранат интересите и созјузниците во регионот на Персискиот залив.Во своето обраѓање пред Претставничкиот дом во Конгресот тој ја повика иранската влада да преземе чекори за прекин на програмата за збогатување ураниум.
XS
SM
MD
LG