Достапни линкови

Хаг: Денеска предпроцесна конференција на одбраната на Љубе Бошкоски


Во Хашкиот трибунал денеска ќе се одржи предпроцесна конференција на одбраната на Љубе Бошкоски, на која ќе се разгледуваат технички прашања во врска со одвивањето на судската постапка. според распоредот на судот одбраната на Љубе Бошкоски в среда ќе има воведен збор, а првиот сведок треба да биде сослушан в четврток. Бошкоски е обвинет за кршење на законите и обичаите на војување во врска со случајот Љуботен.
XS
SM
MD
LG