Достапни линкови

Европа: Денеска пад на европските берзи


Европските берзи денеска бележат пад. Претходно таков тренд ги зафати и берзите во Азија. Аналитичарите велат дека дилерите се претпазливи пред најавениот состанок на американската Централна банка на кој се очекува уште еднаш да бидат намалени каматните стапки во обид да се одбегне можна рецесија на американската економија.
XS
SM
MD
LG