Достапни линкови

Кабул: Убиен лидер на талибанските милитанти


Американските и авганистанските сили соопштија дека еден од лидерите на талибанските милитанти, е убиен во соседен Пакистан. Дарим Седгаи за чие пронаоѓање во октомври минатата година Вашингтон распиша награда од 50 илјади долари, бил убиен на 16-ти јануари од непознато вооружено лице.
XS
SM
MD
LG