Достапни линкови

Париз: Истрага на француската полиција во седиштето на Сосиете Женерал


Француската полиција денеска врши истрага во седиштето на банката Сосиете Женерал, каде што осомничениот брокер предизвикал загуба од околу 7 милјарди долари. Полицијата синоќа го пребарала и станот на брокерот во Париз.
XS
SM
MD
LG