Достапни линкови

Пекинг: Најмалку 18 лица загинале во железничка несреќа во Кина


Најмалку 18 лица се убиени, а 9 се повредени во железничка сообраќајка Кина. Државната телевизија соопшти дека возот удрил во група работници што ја одржувале пругата. Возот патувал од Пекинг во Кинџао. Засега нема други детали околу несреќата.
XS
SM
MD
LG