Достапни линкови

Приштина: Претседателот на Албанија Топи во триднедна посета на Косово


Претседателот на Албанија Бамир Топи денеска ќе допатува во тридневна посета на Косово, за време на која се очекува да биде прогласен за почесен граѓанин на Приштина. Се очекува Топи да оствари средба со високи претставници на домашни и меѓународни институции, а ќе има обраќање и пред претставниците на Парламентот.
XS
SM
MD
LG