Достапни линкови

Москва: Потпишување на енергетската спогодба меѓу Србија и Русија


Српскиот претседател Борис Тадиќ и премиерот Воислав Коштуница денеска во Москва ќе ја потпишат енергетската спогодба меѓу Србија и Русија. Како што јавуваат агенциите, Тадич и Коштуница ќе се сретнат со рускиот претседател Владимир Путин. Главни теми на разговорите се очекува да бидат енергетскиот договор, економската соработка меѓу двете земји и инвестициските проекти.
XS
SM
MD
LG