Достапни линкови

Крушево: Одбележување на 27 роденден на трагично загинатиот Тоше Проески


Денеска напладне во музејот Македониум во Крушево, ќе биде одбележан 27 роденден на трагично починатиот пејач Тоше Проески. Во организација на неговото семејство и матичната продукција „Аворд ентертејмент, бендот на Тоше инструментално ќе ги изведе најголемите хитови, ќе биде прикажан кус документарец и фотографии од неговите патувања и настапи, а ќе биде промовирана и Фондацијата „Тодор Проески“.
XS
SM
MD
LG