Достапни линкови

Мосул: Убиен началникот на полицијата


Началникот на полицијата во ирачкиот град Мосул бил убиен денеска од бомбаш самоубиец, додека го обиколувал местото на вчерашниот бомбашки напад во градот. При експлозијата настрадале и уште неколку лица, а бил повреден и еден американски војник. Вчера во Мосул, во експлозија на бомба загинале 18 лица, а околу 150 биле повредени.
XS
SM
MD
LG