Достапни линкови

Берлин: САД и Европа ги приближуваат ставовите за Косово


Соединетите Држави и Европа ги приближуваат ставовите во врска со идниот статус на Косово а и натаму има разлики во однос на временските рокови за признавање. Ова за Дојче Веле го изјавил неименуван американски функционер по состанокот во Берлин на министрите за надворешни работи на петте постојаните членки на Советот за безбедност на Обединетите нации плус Германија.
XS
SM
MD
LG