Достапни линкови

Давос: Редовно заседание на Светскиот економски форум


Во Давос, Швајцарија денеска почнува редовното заседание на Светскиот економски форум. Се очекува главни теми на собирот, кој ќе трае пет дена, да бидат климатските промени во светот и борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG