Достапни линкови

Бакуба: 20 деца повредени во бомбашки напад на училиште


Бомбаш самоубиец денеска се разнесол пред едно училиште во ирачкиот град Бакуба при што имало дваесетина повредени, повеќето од нив деца. Се претпоставува дека целта на нападот бил гувернерот на провинцијата Дијала чија канцеларија се наоѓала веднаш до училиштето.
XS
SM
MD
LG