Достапни линкови

Газа: Израел утринава почна да испорачува гориво


Израел изутрината почна да испорачува гориво за Појасот Газа во согласност со одлуката за делумно укинување на неколкудневната блокадата на таа палестинска област под контрола на радикалното движење Хамас. И покрај ваквиот чекор денеска од Газа биле истрелани нови ракети во правец на Израел, но во нападот немало жртви.
XS
SM
MD
LG