Достапни линкови

Багдад: Најмалку 17 загинати во напад на бомбаш самоубиец


Најмалку 17 лица загинаа а единаесетмина се ранети во нападот на самоубиец бомба што се случи во текот на еден погреб во северен Ирак, објавија ирачките безбедносни сили. Цел на нападот бил најверојатно специјалниот советник на гувернерот на провинцијата Салахудин.
XS
SM
MD
LG