Достапни линкови

Скопје: Претседателот Црвенковски ќе се сретне со посредникот Метју Нимиц


Претседателот на државава Бранко Црвенковски денеска ќе оствари средба со специјалниот претставник на генералниот секретар на ООН во разговорите за разликите околу името со Република Грција, Метју Нимиц. Вчера доцна попладне по враќањето од Охрид каде што се сретнаа македонските и грчките преговарачи Нимиц се сретна и со премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG