Достапни линкови

Газа: Делови од Појасот Газа без струја


Големи делови од Појасот Газа останаа без струја откако Израел го прекина снабдувањето со гориво и ги затвори граничните премини кон Газа, како одговор на ракетните напади кон израелска територија. Израел ги игнорира критиките од организациите за човекови права и од агенцијата на Обединетите Нации за палестинските бегалци, инсистирајки најнапред да запрат нападите од Појасот Газа, кој е под контрола на Хамас.
XS
SM
MD
LG