Достапни линкови

Приштина: Четири лица повредени во експлозија


Четири лица биле повредени во синоќешната експлозија во Приштина. Според косовската полиција, се слушнале и неколку истрели, а станувало збор за пресметка меѓу криминалци.
XS
SM
MD
LG