Достапни линкови

Брисел: Средби на пакистанскиот претседател Первез Мушараф со лидерите на ЕУ


Пакистанскиот претседател Первез Мушараф кој престојува во посета на Брисел ке оствари средби со високиот претставник на Европската Унија за надворешна и безбедносона политика Хавиер Солана и со генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер. Агенциите јавија дека на разговорите ке стане збор за прашањата околу обезбедуавњето демокртија и за пакистанските парламентарни избори на 18 ти февруари.
XS
SM
MD
LG