Достапни линкови

Хаг: Завршно обраќање во процесот против Рамуш Харадинеј


Во Хашкиот Трибунал денеска ке се одржи завршно обракање на обвинителството во процесот против поранешниот водач на ОВК Рамуш Харадинај. Против него е подигнато обвиенение за злосторства направени во околината на Дечани во 1998 та година.
XS
SM
MD
LG