Достапни линкови

Прага: Поранешниот претседател на Чешка Вацлав Хавел е хоспитализиран


Поранешниот претседател на Чешка Вацлав Хавел е хоспитализиран поради проблеми со срцето, јавија чешките медиуми. Претставник на Хавел соопшти дека здравствените проблеми не се драматични, но не даде повеќе детали. 71 годишниот Хавел поранешен дисидент, политичар и писател е со нарушено здравје откако кон крајот на 90-тите му беше открен рак на белите дробови.
XS
SM
MD
LG