Достапни линкови

Хавана: Парламентарни избори на Куба


Во Куба се одржуваат парламентарни избори на кои граѓаните избираат претставници за Националното Собрание. Меѓу кандидатите е и долгогодишниот лидер на Куба, Фидел Кастро. 81 годишниот Фидел Кастро во јули 2006-та година привремено ја предаде власта на неговиот брат Раул Кастро поради здравствени проблеми.
XS
SM
MD
LG