Достапни линкови

Тбилиси: Инаугурација на претседателот Михаел Саакашвили


Денеска во Тбилиси се одржа церемонија на која беше инаугуриран Михаил Саакашвили во рамки на вториот пет годишен претседателски мандат. Опозицијата која одбива да ја прифати победата на Саакашвили на изборите што се одржаа на 5-ти јануари, најави одржување протести.
XS
SM
MD
LG