Достапни линкови

Дера Исмаил Хан: Уапсени двајца осомничени за убиството на Беназир Буто


Пакистанските безбедносни сили уапсиле едно 15 годишно момче кое признало дека било дел од тимот за убиството на опозициониот лидер Беназир Буто. Освен 15 годишното момче, како што сооштија полициски претставници, било упасено уште едно лице кое се смета дека било негов ,,ментор“. Тие биле уапсени во градот Дера Исмаил Хан.
XS
SM
MD
LG